Zabezpieczenia holograficzne możemy podzielić na dwie grupy:

hologramy standardowe

Hologramy standardowe, w odróżnieniu od indywidualnych, wykonywane są w oparciu o istniejący wzór (matrycę). Stosowane są one zwykle w przypadku niewielkich serii, kiedy to wykonanie nowej matrycy staje się ekonomicznie nieuzasadnione. Zaletami hologramów standardowych jest o wiele krótszy termin realizacji zleceń oraz możliwość przetestowanie akcji zabezpieczenia wyrobów bez ponoszenia ryzyka finansowego.

Hologramy standardowe w postaci naklejek samoniszczacych (mamy w ofercie kilka typowych kształtów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby naklejki wycinane były w kształcie indywidualnie zaproponowanym przez Klienta) sprzedajemy WYŁĄCZNIE po ich wcześniejszej personalizacji wg życzeń klienta. Mogą to być logo, nazwa, dowolny napis, numeracja i / lub kod paskowy. Oferujemy szeroką gamę technik personalizowania naklejek od nadruku termotransferowego do grawerowania laserowego.

Hologramy standardowe w postaci folii do hot stampingu nakładane są wyłącznie w współpracujących z nami drukarniach, pod ścisłą kontrolą naszego pracownika.

Hologramy standardowe podlegają ścisłym regułom bezpieczeństwa tj. wewnętrznej rejestracji oraz procedurom kontroli ilości i niszczenia wszelkich odpadów. Każdy wzór nadruku zastrzegany jest wyłącznie do dyspozycji jednego, konkretnego Klienta. Powoduje to, że pomimo o wiele większej dostępności ich wartość zabezpieczająca nie jest dużo niższa.

Nasi pracownicy doradzą Państwu w jaki sposób dobrać hologram standardowy tak, aby jak najbardziej zwiększyć bezpieczeństwo jego zastosowania.

Hologramy indywidualne

Indywidualny obraz holograficzny realizowany na bazie elementów, bądź grafiki klienta. W zależności od stopnia złożoności hologramu proponujemy następujące generacje matryc:

 1. Diagram
 2. Chromogram
 3. Gyrogram
 4. Alphagram
 5. Efekt DID

Dodatkowe zabezpieczenie przez:

 1. Demetalizację
 2. Kolor
 3. Kombinacje demetalizacji i koloru lub hologramu transparentnego

Sposoby aplikacji hologramu:

 1. Hot-stamping
 2. Etykiety
 3. Laminaty